Bireysel ve Kurumsal Eğitimler

Aslıhan Tokgöz Onaran

(PhD-Doktora, Brown University, ABD.  BA-Lisans, Boğaziçi Üniversitesi)

Uzman, İletişim/Çift Dilli Eğitim, Toplumsal Cinsiyet

Kurucu, Attachment Parenting API/Doğal Ebeveynlik Türkiye Platformu 

 

Eğitim, Danışmanlık & Keynote Seminer Alanları:  Şiddetsiz İletişim (Bebek İşaret Dili, Pozitif Disiplin, Mindful İletişim), Bağlanma-temelli Doğal Ebeveynlik/Attachment Parenting, Çift Anadilli Bebek Yetiştirme/Erken İngilizce, Ülke Değiştirme-Expat Desteği, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği. 

Tüm eğitimler ve danışmanlık, Şahsen/Yüz Yüze ve Online görüntülü görüşme opsiyonları ile ve Türkçe/İngilizce sunulabilmektedir.

 

BİREYSEL-KURUMSAL DANIŞMANLIK ALANLARI

ŞİDDETSİZ İLETİŞİM (Etkin İletişim, Aile içi İletişim, Eşlerarası İletişim, Kültürlerarası İletişim, Nesillerarası İletişim, Okullarda Şefkatli İletişim)

MINDFULNESS/Bilinçli Farkındalık (Kurumlar, Ebeveynler ve Çocuklar için Farkındalık, Mindful İletişim, Mindful Liderlik)

DOĞAL EBEVEYNLİK: Attachment Parenting, Bebekler ile Pozitif İletişim, Pozitif Disiplin, Duygusal Zeka/Empati Gelişimi, 2.dil edinimi ve ailedeki değişimlere oryantasyon için (ailede yeni bebek, bakıcı değişikliği, kreşe başlangıç, ailede ayrılık, taşınma, emzirmeyi mecburi nedenlerle sonlandırma)  alanlarında iletişim-temelli danışmanlık sunulur.  (Tıbbi veya terapötik destek içermemektedir)

BEBEK İŞARET DİLİ & BEBEKLER İLE İLETİŞİM:  Bebek İşaret Dili, bebeklere bilimsel olarak kanıtlanmış sayısız faydası bulunan bir “Erken Pozitif İletişim” yoludur.  Yaklaşık 0-18 ay aralığında/konuşma öncesi dönemdeki bebeklere sunulması önerilir. Ebeveynlere yönelik sunulan Bebek İşaret Dili eğitimi, yüz yüze ve online olarak katılıma açıktır.  Detaylı bilgi için, Aslıhan Onaran’ın Bebek İşaret Dili konulu videolarını inceleyebilirsiniz.  Dr. Onaran’ın videoları halen en kapsamlı Türkçe görsel kaynak olarak tüm sık sorulan soruları yanıtlamakta ve bu linklerden ulaşılabilmektedir: http://www.uzmantv.com/bebek-isaret-dili-bebege-nasil-ogretilir

http://www.uzmantv.com/konu/bebek-isaret-dili

 

POZİTİF DİSİPLİN: Şefkatli ve kararlı bir disiplin yaklaşımı olan pozitif disiplin, ödül ve cezadan uzak barışçıl ve tutarlı bir duruş içerir. Pozitif disiplin, şiddetsiz iletişim becerilerini, duygu regulasyonunu ve çocuklar ile bağı destekleyerek sunulduğunda, sayısız fayda sağlamaktadır. Çocukların özgüvenini sağlıklı bir şekilde desteklerken, gerekli sınırları ve kuralları içselleştirmesini sağlar.  Duygusal farkındalık ile güçlenen empatik, huzurlu bir ortam sağlamayı destekler. 

Aslıhan Onaran’ın bu alanda sunduğu bütüncül eğitim ve danışmanlık, pekçok dile çevrilen kitapları ile uzun yıllardır ailelere rehberlik eden Dr. Jane Nelsen’ın yaklaşımına ve şiddetsiz iletişim uygulamalarına dayanmaktadırPozitif Disiplin yaklaşımının özellikle yararlı olduğu durumlar: Her yaştaki öfke-ağlama nöbetleri, kreşe/okula başlangıç, kardeşlerarası kıskanclık, akran zorbalığı, okulda sorunlar. 

Erken Çift Dilli Eğitim - Bebekler ve Çocuklar için Doğal İngilizce Edinimi: Kurumlar için, Çift Dilli Eğitim müfredat danışmanlığı, eğitmen eğitimleri ve kuruma özel Çift Dilli (İngilizce) çocuk oyun atölyeleri sunulmaktadır.   Aileler için, ebeveyn katılımlı İngilizce oyun grubu (Bilingual/English playgroup) ve bebekler-çocuklar ile İngilizce özel seans sunulmaktadır.  Aslıhan Onaran ile Çift Dilli çalışmaya çocuğu katılan ebeveynler, ücretsiz olarak pozitif iletişim ve 2. Dil gelişimi desteği de alabilmektedirler. 

Erken İngilizce konusunda detaylı bilgi için  Aslıhan Onaran’ın videolarını inceleyebilirsiniz.  Bu videolar halen bu alandaki en kapsamlı Türkçe görsel kaynak olarak tüm sık sorulan soruları kapsamakta ve bu linklerden ulaşılabilmektedir:

http://www.uzmantv.com/bebeklerde-yabanci-dil-egitimi-ne-zaman-baslamali

http://www.uzmantv.com/konu/bebekler-icin-yabanci-dil-egitimi

 

Ülke Değiştirme Adaptasyonu /EXPAT Desteği Programı (Ülke değiştirme sürecinde olan veya başka bir ülkede ikamet eden göçmen ailelere/kurum çalışanlarına özel oryantasyon)

 

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği (Kurumlar ve Aileler için Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, Okullarda Eşitlikçi Kültür Oluşumu, Şiddetsizlik)

 

ÜCRETSİZ ÖNGÖRÜŞME TALEBİ

BİREYSEL veya KURUMSAL Eğitim-Danışmanlık ve seminer talepleriniz için lütfen aşağıdaki linkte bulunan öngörüşme formunu doldurunuz.  Öngörüşme, telefon veya Online görüntülü görüşme yolu ile (Skype/Facetime) sunulmaktadır ve kontenjanla sınırlıdır:

https://goo.gl/forms/akEsXb271xseoOUw1

 

 

* Aslıhan Onaran tarafından sunulan tüm programlar, şiddetsizlik ve mindful iletişim-temellidir.  Tıbbi teşhis, tedavi veya psikolojik danışmanlık/terapi sunulmamaktadır. 

Aslıhan Tokgöz Onaran Anneee TV, Şiddetsiz İletişim Söyleşisi

Aslıhan Tokgöz Onaran Anneee TV, Şiddetsiz İletişim Söyleşisi