Bireysel ve Kurumsal Eğitimler

Dr. Aslıhan Tokgöz Onaran (PhD)

(PhD, Brown University, BA-Boğaziçi University)

Eğitim ve Danışmanlık Alanları:  Şiddetsiz İletişim, Doğal Ebeveynlik/Attachment Parenting, Pozitif  Disiplin, Bebek İşaret Dili, Çift Anadilli Bebek Yetiştirme/Bebekler için İngilizce, Eşlerarası İletişim, Farkındalık ve Ülke Değiştirme Adaptasyonu/EXPAT Desteği. 

Tüm eğitimler ve danışmanlık, Şahsen/Yüz Yüze ve Online görüntülü görüşme opsiyonları ile ve Türkçe/İngilizce sunulabilmektedir.

BİREYSEL-KURUMSAL EĞİTİM ve DANIŞMANLIK ALANLARI

ŞİDDETSİZ İLETİŞİM (Etkin İletişim, Aile içi İletişim, Eşlerarası İletişim, Kültürlerarası İletişim, Nesillerarası İletişim)

MINDFULNESS/Bilinçli Farkındalık (Kurumlar, Ebeveynler ve Çocuklar için Farkındalık)

DOĞAL EBEVEYNLİK/Attachment Parenting: Doğuma Duygusal Hazırlık, ebeveyn-çocuk bağlanması, Bebekler ile Pozitif İletişim, Bebek İşaret Dili, Pozitif Disiplin, Uyku Düzeni, Duygusal Zeka/Empati Gelişimi, Yaşam Becerileri, 2.dil edinimi ve ailedeki değişimlere oryantasyon (ailede yeni bebek, bakıcı değişikliği, kreşe başlangıç, ailede ayrılık, taşınma, emzirmeyi mecburi nedenlerle sonlandırma)  alanlarında temel eğitim ve danışmanlık desteği sunulur.  (Tıbbi veya terapötik destek içermemektedir)

BEBEK İŞARET DİLİ & BEBEKLER İLE İLETİŞİM:  Bebek İşaret Dili, bebeklere bilimsel olarak kanıtlanmış sayısız faydası bulunan bir “Erken Pozitif İletişim” yoludur.  Yaklaşık 0-18 ay aralığında, konuşma öncesi dönemdeki bebeklere sunulması önerilir. Ebeveynlere yönelik sunulan Bebek İşaret Dili eğitimi, yüz yüze ve online olarak katılıma açıktır.  Detaylı bilgi için, Aslıhan Onaran’ın Bebek İşaret Dili konulu videolarını inceleyebilirsiniz.  Dr. Onaran’ın videoları halen en kapsamlı Türkçe görsel kaynak olarak tüm sık sorulan soruları yanıtlamakta ve bu linklerden ulaşılabilmektedir: http://www.uzmantv.com/bebek-isaret-dili-bebege-nasil-ogretilir http://www.uzmantv.com/konu/bebek-isaret-dili

POZİTİF DİSİPLİN: Şefkatli ve kararlı bir disiplin yaklaşımı olan pozitif disiplin, ödül ve cezadan uzak barışçıl ve tutarlı bir duruş içerir. Pozitif disiplin, şiddetsiz iletişim becerilerini, duygu regulasyonunu ve çocuklar ile bağı destekleyerek sunulduğunda, sayısız fayda sağlamaktadır. Çocukların özgüvenini sağlıklı bir şekilde desteklerken, gerekli sınırları ve kuralları içselleştirmesini sağlar.  Duygusal farkındalık ile güçlenen empatik, huzurlu bir ortam sağlamayı destekler. 

Aslıhan Onaran’ın bu alanda sunduğu bütüncül eğitim ve danışmanlık, pekçok dile çevrilen kitapları ile uzun yıllardır ailelere rehberlik eden Dr. Jane Nelsen’ın yaklaşımına ve şiddetsiz iletişim uygulamalarına dayanmaktadırPozitif Disiplin yaklaşımının özellikle yararlı olduğu durumlar: Her yaştaki öfke-ağlama nöbetleri, kreşe/okula başlangıç, kardeşlerarası kıskanclık, akran zorbalığı, okulda sorunlar. 

Erken Çift Dilli Eğitim - Bebekler ve Çocuklar için Doğal İngilizce Edinimi: Kurumlar için, Çift Dilli Eğitim müfredat danışmanlığı, eğitmen eğitimleri ve kuruma özel Çift Dilli (İngilizce) çocuk oyun atölyeleri sunulmaktadır.   Aileler için, ebeveyn katılımlı İngilizce oyun grubu (Bilingual/English playgroup) ve bebekler-çocuklar ile İngilizce özel seans sunulmaktadır.  Aslıhan Onaran ile Çift Dilli Oyun çalışmasına çocuğu katılan ebeveynler, ücretsiz olarak pozitif iletişim ve 2. Dil gelişimi desteği de alabilmektedirler. 

Erken İngilizce konusunda detaylı bilgi için Dr. Onaran’ın videolarını inceleyebilirsiniz.  Bu videolar halen bu alandaki en kapsamlı Türkçe görsel kaynak olarak tüm sık sorulan soruları kapsamakta ve bu linklerden ulaşılabilmektedir: http://www.uzmantv.com/bebeklerde-yabanci-dil-egitimi-ne-zaman-baslamali  http://www.uzmantv.com/konu/bebekler-icin-yabanci-dil-egitimi

Ülke Değiştirme Adaptasyonu /EXPAT Desteği Programı (Ülke değiştirme sürecinde olan veya başka bir ülkede ikamet eden göçmen ailelere/kurum çalışanlarına özel oryantasyon)

 

Aslıhan Tokgöz Onaran Anneee TV, Şiddetsiz İletişim Söyleşisi

Aslıhan Tokgöz Onaran Anneee TV, Şiddetsiz İletişim Söyleşisi

ÜCRETSİZ ÖNGÖRÜŞME/EĞİTİM TALEBİ

BİREYSEL veya KURUMSAL Eğitim ve Danışmanlık talepleriniz için lütfen aşağıdaki linkte bulunan öngörüşme formunu doldurunuz.  Öngörüşme, telefon veya Online görüntülü görüşme yolu ile (Skype/Facetime) sunulmaktadır ve kontenjanla sınırlıdır: https://goo.gl/forms/akEsXb271xseoOUw1