Özgeçmiş

Dr. Aslıhan Tokgöz Onaran (PhD, Brown University, BA-Boğaziçi University)

Uzman-Danışman, Doğal Ebeveynlik, İletişim, Çift Dilli Eğitim, Mindfulness

Kurucu-Direktör, ZenWorld Anne-Baba Farkındalık Akademisi

Kurucu-Lider, Attachment Parenting API/Doğal Ebeveynlik Türkiye Platformu 

 

Eğitim&Danışmanlık Alanları:  Şiddetsiz İletişim, Doğal Ebeveynlik/Attachment Parenting, Pozitif  Disiplin, Bebek İşaret Dili, Çift Anadilli Bebek Yetiştirme/Bebekler için İngilizce, Eşlerarası İletişim, Farkındalık ve Ülke Değiştirme Adaptasyonu. 

*Dr. Onaran ile tüm eğitimler, Şahsen/Yüzyüze ve Online Görüntülü görüşme opsiyonları ile sunulabilmektedir  Eğitim/Danışmanlık, tercihinize gore Türkçe veya İngilizce sunulur. 

Dr. Aslıhan Onaran, dünyanın en önde gelen Doğal Ebeveynlik STK’sı olan “Attachment Parenting International” tarafından akredite Uluslararası Doğal Ebeveynlik/Attachment Parenting API Türkiye Platformu Kurucu-Lideridir.  Doğal Ebeveynlik ve Farkındalık Danışmanı, İletişim ve Çift Dilli Eğitim uzmanıdır. Uzun yıllar Amerika'da önde gelen üniversitelerde öğretim üyesi ve sivil toplum lideri olarak bulunmuş ve bu sürede, şiddetsiz iletişim, pozitif disiplin ve bebek işaret dili konularına yönelmiş, Amerika'da alanında pekçok ilke liderlik etmiştir. ABD'de 15 yıl akademisyenliğin ardından, 2014 sonbaharında Türkiye'ye eşi ve oğulları (Berk & Can) ile geri dönmüş, ve bir ebeveyn & expat eğitim & danışmanlık oluşumu olan ZenWorld by Dr. Onaran, Farkındalık Akademisi’ni hayata geçirmiştir.

Amerika'da ve Türkiye'de önde gelen kurumlardan toplam 4 üniversite diploması olan Dr. Onaran'ın, Boğaziçi Üniversitesi'nde Yabancı Dil Eğitimi lisans (1997) derecesinin ardından, ABD'deki Brown Üniversitesi'nde 'Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları/İletişim/Kültürel Kuram/Amerikan Etüdleri' alanlarında yükseklisans ve tam burslu doktora dereceleri bulunmaktadır.  Ek olarak, Harvard Üniversitesi ve UC Berkeley’den pozitif psikoloji alanınında sertifikaları, ABD’den yoga-meditasyon eğitmenliği sertifikası, Uluslararası Pearson Eğitmen Eğitmeni (“Master Trainer”) sertifikası ve pekçok uluslararası akademik yayını, konferans sunumları ile makaleleri bulunmaktadır.  Eğitmen Eğitmeni olarak, Boğaziçi Üniversitesi Annelik Okulu gibi önde gelen kurumların eğitmenlerine özel eğitimler vermektedir. Yayınları, halen ABD üniversitelerindeki derslerde okutulmaktadır.

Kurumsal/Bireysel eğitimler ve tüm Türkiye'ye Online Danışmanlık, sunmaktadir. Yetişkinler için Şiddetsiz İletişim, Pozitif Ebeveynlik ve Mindfulness eğitimleri vermektedir. Bebekler/çocuklar ile çalışmaları, çift dilli/İngilizce oyun-yoga, bebek işaret dili ve  mindfulness atölyeleri içermektedir.  Multidisipliner çalışmalarını Alternatif Eğitim Derneği’nin Yönetim Kurulu Üyesi ve Glasgow-merkezli Joimove Bebeklerle Dans Okulu’nun Ebeveyn Danışmanı olarak sürdürmektedir. Doğal Ebeveynlik Türkiye Platformu Lideri olarak sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında, her ay pozitif ebeveynlik, aile içi iletişim ve farkındalık-odaklı etkinlikler sunmaktadır. 

Eğitim&Danışmanlık Alanları:  Şiddetsiz İletişim, Doğal Ebeveynlik/Attachment Parenting, Pozitif  Disiplin, Bebek İşaret Dili, Çift Anadilli Bebek Yetiştirme/Bebekler için İngilizce, Eşlerarası İletişim, Farkındalık ve Ülke Değiştirme Adaptasyonu. 

*Dr. Onaran ile tüm eğitimler, Şahsen/Yüzyüze ve Online Görüntülü görüşme opsiyonları ile sunulabilmektedir  Eğitim/Danışmanlık, tercihinize gore Türkçe veya İngilizce sunulur. 

 

Detaylı özgeçmiş ve videoları için: http://www.uzmantv.com/uzman/cift-dilli-egitim-uzmani-ve-ebeveyn-kocu-dr.-aslihan-tokgoz-onaran

 

İletişim:

Tel: +90 (530) 628 44 76

Tel, ABD: +1 401 757 03 29

Email: DrOnaran@gmail.com

 

Dr. Onaran ile ÜCRETSİZ ÖNGÖRÜŞME Opsiyonu

BİREYSEL veya KURUMSAL Eğitim ve Danışmanlık talepleriniz için lütfen aşağıdaki linkte bulunan öngörüşme formunu doldurunuz.  Öngörüşme, telefon ile veya Online görüntülü görüşme ile (Skype/Facetime) sunulmaktadır ve kontenjanla sınırlıdır:
https://goo.gl/forms/akEsXb271xseoOUw1

ABOUT Dr. Aslıhan Onaran

ABOUT

Dr. Aslıhan Onaran

 (PhD, Brown University, BA-Boğaziçi University)

Founder, ZenWorld International, Parenting and Expat Support

Founder, Attachment Parenting API Turkey

Consultant-Educator (Bilingual), Communication, Mindfulness, Gender Studies

Early Bilingualism, Positive Parenting

 

"Hi! I am a 'reverse expat,' an Istanbul native who moved to the United States to live, study and work there as an academic and community leader for fifteen years, and returned to Turkey in  2014. I'm married to my college sweetheart from Bogazici Univ. and we are the lucky parents of Berk (10) and Can (5), raised our version of compassionate parenting.

 

In the States, my multidisciplinary academic and personal activist work was mostly in the fields of Gender Studies, attachment parenting, communication, bilingual literacy, identity politics, mindfulness and storytelling.  After my PhD at Brown, during my second pregnancy, I received my Yoga-Meditation teacher certification and also completed coursework in Positive Psychology at Harvard University. Immediately after we arrived in Turkey, I chose to go after my long-awaited dream and launched, "ZenWorld International."  

 

ZenWorld is the fruit of all my life's work merged into a colorful and peaceful 'one'.  It's a bilingual education and coaching initiative for both Turkish and English-speaking individuals, families & children in Istanbul and via Skype worldwide....The goal is to help spread awareness on nonviolent communication, mindful living and positive parenting with strategies from baby sign language and positive discipline to mindfulness techniques.  I have also received my accreditation from US-based Attachment Parenting International (API), as API Turkey's founder and leader, so I'm thrilled about the opportunity to bring bilingual support to families here! (www.attachmentparenting.org) As a Pearson-certified international master trainer, I also offer trainings to faculty and leading institutions such as Bogazici University.  Each time a family or an individual I work with shares a mindful step, it reminds me of the perks of my route: crossing paths with amazing people open to peaceful coexistence even if life stirs things up from time to time. Just like in yoga/meditation, a new breath, getting back in posture and focus will ground all of us back. Peace, Aslıhan”

 

CONTACT:

Ph, Turkey: +90 537 699 29 46

Ph, from USA: +1 401 757 0329 (Calls and text messaging available)

Email: AslihanTR@AttachmentParenting.Org

 

www.instagram.com/DrOnaran

www.facebook.com/ZenWorldAcademy

www.facebook.com/APITurkiye

REQUEST A FREE SESSION with Dr. Onaran

(Available Worldwide, in English/Turkish)

Dr. Onaran offers a complimentary session by phone or Skype , schedule permitting. Please submit the following request form for all individual and group training/coaching requests regarding parenting, mindfulness and expat support, bilingual children’s programs or for event collaboration requests:

https://goo.gl/forms/akEsXb271xseoOUw1