Tavsiyeler

Neler Diyorlar?

Yüzyüze/Online Eğitimler & Kurumsal-Bireysel Danışmanlık Tavsiyeleri

 

Süheyla Pınar Alper:  “Aslıhan Onaran, elinde adeta sihirli bir değnekle aile içi iletişiminizde değişimler yaratıyor.  Yolunuzu aydınlatacak bir uzman, mutlaka tanıyın.”
   “Dr. Aslıhan Onaran, elinde adeta sihirli bir değnekle, kısa, öz ve pratik önerilerle, anında yaptığı girişimlerle aile içi etkileşimde hızlı ve kalıcı değişimler yaratıyor, sorunların hızla ve şefkatle çözümlenmesini sağlıyor. Bebek İşaret Dili öğretimi ve dil gelişimi konularındaki uzman bilgi ve deneyimleriyle de anne-babalara ışık tutuyor.   İşini hem aklıyla, hem gönlüyle yaptığı için her zaman güvenebileceğiniz, yolunuzu aydınlatacak bir uzman arayışındaysanız Aslıhan Onaran'ı tanıyın, yollarınız kesişsin.”

 

Ebru Sidar: “İkiz ebeveynleri olarak, eşim ve ben, sevgili Aslıhan Onaran’dan destek almış şanslı ailelerdeniz.  Ben her ne kadar çocuk terapisti olsam da, bize verdiği destek altın kıymetinde. Duraksamak ve çocuklarımızı dinlemek, bize sunduğu yol haritası çok değerli.  İyi ki varsınız, Aslıhan Onaran…” (Ebru Sidar, Duyu Bütünleme Uzmanı Fizyoterapist & Kurucu, Duyusal Akademi Kliniği - Fast Kids, Istanbul-Londra)

 

Doçent Dr. Güliz Onat: “Aslıhan Onaran fark yaratıyor. Onunla çalışmak o kadar kolay ve keyifli ki...Güvenin eğitimle buluştuğu bir dost gibi.  Kendinizi onunlayken güvende hissediyorsunuz. Bence en önemli şey bu.”  (Güliz Onat, Uluslararası Emzirme Danışmanı IBCLC, Akademisyen)

 

“Aslıhan Onaran’ın en inanılmaz özelliği, siz neye ihtiyac duyduğunuzu dahi söylemeden, size bir çözüm sunabilmesi.  Yolculuğumun en kıymetli tanıklarından!”  Dr. İrem A. Kalkan (Online Danışmanlık, Ankara)

 

“Tüm olgunluğuyla başak gibi eğilen bu insan - Aslıhan Onaran- sayesinde ‘içsesimi’ dinlemeyi öğrendim.”  Dr. Gülşen T. Portakal, Doğal Ebeveynlik API Çemberi katılımcısı.

 

“Minnetimin kelimelerle ifadesi zor. Birkaç saatlik görüşmenin bile hayatımda neleri değiştirebildiği, bu mucizevi dönüşüm inanılmaz!” Pelin A, Avukat & Pera’nın annesi.

 

“Sevgili Aslıhan ile konuşmak eve dönmek gibi.  Merkezinizden uzaklaştığınızda, sizi yörüngeye davet edecek bir deneyim…” Ayca Yılmaz, Doula, Hypnobirthing Eğitmeni & Annezen Kurucusu.

 

“Dünyaları verseniz bu kadar mutlu olmazdım! Tavsiyeleriniz ailemde sihirli bir etki yaptı.  4 yaşındaki oğlum Asher’ın, babasına “Seni sevmiyorum!” diye bağırmasına çok üzülüyordum.  Şimdi “Yaşasın babam geldi” diyen bir oğlumuz var. İyi ki size ulaşmışız!” (Bethany, Online Danışmanlık, Şiddetsiz İletişim/Expat - Göçmen Aile Tavsiyesi)

 

“Hemen İLK geceden bebeğimiz ve biz huzurlu, mutlu bir şekilde uyuduk! Çok teşekkür ederiz, Aslıhan Hanım. İyi ki varsınız!” Sinem Hanım ve Asya Bebek.

 

“Sevgili Babalar, benden size "hayatınızı kurtaracak" bir tavsiye: Aslıhan Hanım'a ulaşın!” (Serdar, Emily'nin eşi, Lale ve Ata'nın babası, Online Danışmanlık, Macaristan)

 

“İçimdeki korkuların içine su serpen, yumuşaklığı ile kalbimi eriten biri Aslıhan.” Gizem Onay, Luna (Ankara) Kurucusu, Doğuma Hazırlık/Yoga/Pelvik taban Sağlığı Eğitmeni, Arvigo Terapisti.

 

 “Tek bir seans ardından, aylardır İLK defa anneliğin keyfini çıkartmaya, kendimi yeniden güçlü hissetmeye başladım. Pratik iletişim tavsiyeleri ve bana tanıdığı saha ile, oğlum ile ilişkim artık çok daha huzurlu. Aslıhan’ı ne kadar tavsiye etsem azdır!”  (Melody De Visscher Buyukkaraca, Emzirme Danışmanı), İngilizce sunulan Pozitif Disiplin çalışması ardından.

 

“Hem bu kadar donanımlı, bilgili olup hem de bu kadar mütevazi kalabildiginiz icin sevgili Aslıhan Onaran sizi öncelikle takdir ediyor, ardından da teşekkürü borç biliyorum...Teşekkürler!” Bebek İşaret Dili Semineri Katılımcısı, Derya Ateş

 

“Alerjik bebeğimizle zor bir başlangıç yapmıştık fakat iyileşmeye, birbirimizin yaralarını sarmaya sizinle başladık.  İyi ki varsınız!” (Online Danışmanlık tavsiyesi, Gözde Hanım, İspanya)

 

“Bebeğim İLK defa yemeğini kendisi yedi ve tüm tabağını bitirdi!  Yalvarma olmadan, ödül olmadan, oyuncaklarla odağını dağıtmadan!  Sakin, huzurlu bir aile yemeği ve BLW ile…Ne kadar teşekkür etsem az!” A.I. (Attachment Parenting & İngilizce Şiddetsiz İletişim Danışmanlığı)

 

“Aslıhan is a fantastic coach! Muhteşem bir rehber…Bence en inanılmaz olanı ise, benimle çok farklı bir ebeveynlik tarzı olan eşim Kevin de Aslıhan’ın akılcı stilini çok sevdi ve Aslıhan ile çalışmaya başladığımızdan beri anne baba olarak artık aynı sayfadayız!” (Mary, 4 çocuk annesi, Göçmen Aile- Mindful Parenting & Expat Danışmanlığı

 

“Dr. Aslıhan Onaran, tam olarak imdadıma koştu diyebilirim.” Ayşe Şirin, Akademisyen.

 

“Aslıhan Onaran, içinizi ısıtan ses tonu ve engin bilgileri ile bakış açınızı değiştirerek, sendromsuz bir anneliğin kapılarını açıyor.”  Selin Ünaldı (Kurucu, Ataşehir Anneleri & Selin Bebek Aktivite)

 

“Etrafta huzur, Aslıhan Hanım’ın sesinde güzel hikayeler vardi! Gidilesi, görülesi, tekrar gidilesi!”  Gökçe Baykal, Çift Dilli/Bilingual İngilizce Oyun Grubu & Seminer Katılımcısı

 

“Dr. Aslıhan Onaran, Attachment Parenting, göçmen anneler ve expat ailelere desteği ile Joimove ailemize ışık tutuyor ”  Selen Yılmaz, Kurucu- Joimove International, Uluslararası Bebeklerle Dans Akımı, İskoçya.

 

“Gücümü sizinle keşfettim. Şefkatli rehberliğiniz ve yetkinliğiniz ile hayatımda ve ailemde öyle pozitif bir iz bıraktınız ki! Oğlumun iştahı, uykusu tamamen düzeldi. Bebek işaret dili kullanmaya başladık.  Dilerim ki Türkiye’deki aileler, sunduğunuz desteğin ne kadar kıymetli olduğunu farkederler ve bizim hayatımızda olduğu gibi başkaları için de fark yaratmaya devam edersiniz. Sevgi ve şükran ile…”  Amy, STK Yöneticisi, Göçmen Anne- Expat Parenting Danışmanlığı.

 

“Böylesine idealist insanların İstanbul'da var oldugunu bilmek bile insana umut veriyor.”  Tuğçe Aras, Çift Dilli Oyun Atölyesi Katılımcısı-Defne'nin Annesi

 

“Aslıhan Onaran kadar bilgili ve aynı zamanda duyarlı birini bulmak o kadar zor ki… Desteği hepimize ilham ve umut veren taze bir nefes gibi…Kalpten tavsiye ediyorum.” Jodie Harburt, 20, 18 ve 4 yaşlarında 3 çocuk annesi, Ressam ve yazar.

 

“Aslıhan Hanım ile yol almak inanılmaz değerli ve ufuk açıcı. Pozitif disiplin, Bebek İşaret Dili, Attachment Parenting… İyi ki sunduğu doğal ebeveynlik çemberinde yolumuz kesişmiş sevgili Aslıhan Hanım ile.  Ailem adına tekrar teşekkür ederim...”  Bengü Kantekin Günal, HThayat, Baby&You Dergisi.

 

“Aslıhan ile tek görüşme sonunda bile tüm bakış açım ve hissiyatım değişti.  Ebeveynliğin daha aydınlık tarafını deneyimliyor, oğlumuzun mutlu ve sevgi dolu yetişmesine tanıklık ediyoruz.”  Anita, Leo’nun annesi-Diş Hekimi. 

 

 “Aslıhan Hanım ve dolayısıyla Attachment Parenting ile bebeğim 8 ay civarında iken tanıştım.  Aslıhan Hanım’ın sunduğu çemberler sayesinde huzura kavuştum. Sadece bebeğimle ilgili değil kendimle ilgili de cevaplar buldum.  ‘Benim gibi’lerle tanıştım. Kendisine, Türkiye'de Attachment Parenting’in gelişmesine katkıları için şükranlarımı sunarım.”  Dr. Hasret Pişmişoğlu

 

“Sevgili Aslıhan ile konuşmak eve dönmek gibi. Bazen merkezinizden uzaklaştığınızda ya da çocuğunuzla iletişimde zorlandığınızda sizi şefkatle güçlendirerek yörüngeye davet edecek biri. Basit bir dokunuşun hayatınıza kıymetli dönüşleri olabilir. Aslıhan sizi duyacak ve güçlendirecektir.” Ayca Yılmaz.

 

“Aslıhan Onaran işini büyük bir titizlikle yapması ve en önemlisi de karşısındakinin ihtiyaçlarını anında sezinleyiş yeteneğiyle fark yaratıyor. Onunla çalışmak o kadar kolay ve keyifli ki... Kendinizi onunlayken güvende hissediyorsunuz. Bence en önemli şey bu. Güvenin eğitimle buluştuğu bir dost gibi Aslıhan…”  Doç. Dr. Güliz Onat

“Joimove International ekibinde 2015 yilindan bu yana attachment parenting ve expat göçmen danışmanlığını sürdüren Dr. Aslıhan Onaran, su an 17 ülkede aktif olarak faaliyet gösteren ve her geçen gün yeni birey ve toplulukların eklendigi Joimove ailesine çalışmaları ile ışık tutmakta.” Selen Yılmaz.

 

Dün, eşimle birlikte ikiz ebeveynleri olarak zorlandığımız alanlarda destek almak için Aslıhan Onaran’a ilk seansımıza gittik.  Aslıhan, bize pozitif iletişim, çift dilli eğitim, farkındalık, pozitif  disiplin ve doğal ebeveynlik alanlarında yardımcı oldu.  Biz, anne baba olarak en çok zorlandığımız şeyin dönüp kendimize objektif bir gözle bakmak olduğunu anladık. Hayatın peşinden koştururken, küçük bir an duraksayıp, dinlenmek ve çocuklarımızı dinlemek; en önemlisi de 'fark etmek' çok iyi geldi bize. Desteğiniz altın kıymetinde.  İyi ki varsınız.”  Ebru Sidar, Duyu Bütünleme Uzmanı.

“Aslıhan ile tanıştığımdan beri içsesimi dinlemeyi öğrendim. Şefkat ve denge anahtarını vurgulaması sayesinde en karanlık gecenin bile sabahı olduğunu gösterdi bana. Tüm olgunluğuyla başak gibi eğilen bu insane adeta yıllardır tanıyormuşcasına samimiydi. Tüm sanal annelerin reklam kokan hallerinden ayrı, etten kemikten gerçek biri…”  Dr. Gülşen T. Portakal

 

Ceyda Düvenci - Aslıhan Onaran Annee TV Kanalı Söyleşilerimizden: https://www.youtube.com/watch?v=KQ16JLaW9eQ

 

 

 “Doğal Ebeveynlik üzerine sıklıkla destek aldığım, sıkıştığım noktalarda bana bambaşka açılar sunan, ben boşanma sürecinden geçerken sadece bana değil karşı tarafa da şefkatle ve objektif yaklaşan, canım Aslıhan Onaran. Yumuşaklığı ile kalbimi eriten kadın.  İyi ki varsın!”  Gizem Onay, LUNA.

 

   “Sizinle ilk görüşmemizi hatırlarım, oğlumun alerjisini yeni öğrenmiş çok ama çok yorgun bir yeni anneyken, annelik yolunda attığım korkak adımlarımda hep sizin ufak dokunuşlarınız vardır. Kendime, anneliğime güvenmemi sağladınız, yeri geldiginde hep nokta atışı tespitleriniz oldu...Zor bir başlangıç yaptık biz (kimin ki çok kolay ki zaten?) fakat iyileşmeye ve eşimle bir aile olarak birbirimizin yaralarını sarmaya sizinle başladık, herşey için çok teşekkür ederiz. 
Oğlumuz artık bir yaşında ve yeni maceralar bizi bekliyor, sizin desteğiniz bizim için çok değerli. Bu yolculukta yanımızda olduğunuz için çok teşekkür ederiz. İyi ki varsınız.Sevgiler...”
Gözde.

 

    “Sözlerime "Her sabırsız Türk babası, Aslıhan Hanım ile çalışmalı" diye başlayacağım. Ben aslında kendime göre sabırlı bir babayım. Belki de mesleğimin verdiği avantaj bu bana. Hem profesyonel sporcuyum hem de yıllarca anaokul seviyesinden liseye kadar beden eğitimi öğretmenliği yaptım, milli takıma ise birçok sporcu hazırladım, ve inanın antrenorluk sabır işi 🙂 Terrible two/iki yaş sendromu bizim eve gelince ise aynı sabrı gösteremediğimi farkettim. Kendi çocuğumuzu şansa büyütmek yerine yetkin bir antrenör eşliğinde yetiştirmek üzere Aslıhan Hanım ile online çalışmaya başladık, ne kadar da güzel yaptık! Aslında Aslıhan Hanım ile çalışırken çocuğunuza değil kendinize bir antrenör çalışması başlatmış oluyorsunuz. Çocuğunuzu huzurla yetiştirmek, istiyorsunuz ama ne yapacağınızı tam olarak bilmiyor musunuz? Benden size hayatınızı kurtaracak bir tavsiye: Aslıhan Hanım'a ulaşın!” Serdar.

 

 “Aslıhan ile yollarımız Amerika’da, benim çocuk sahibi olmayı düşündüğüm bir dönemde kesişti. Hamileliğim sırasında ve oğlumun doğumundan sonra onun mentorluğundan çok faydalandım. Ne kadar şanslı olduğumu o zaman bilmiyordum ama şimdi çok iyi anlıyorum.
   Aslıhan, bir ebeveyn olarak endişelerimin normal olduğunu, asıl önemli olanın çocuğumla pozitif bir iletişim içinde olmam olduğunu bana hem sürekli hatırlattı hem de bizzat gösterdi.  Beni oğlumun sesini dinlemeye ve ağlamanın arkasındaki problemi anlamaya yönlendirdi. Bebeğim kendini sözcüklerle anlatamıyordu ama benimle iletişime geçmek için başka yollar kullanıyordu. Buluşmalarımızın bazılarında Aslıhan Hn’ı kendi çocuklarıyla da gözlemleme şansım oldu. Pozitif iletişimin nasıl uygulanabileceğini ve ne kadar etkili olduğunu en çok bu görüşmeler sırasında içselleştirdim sanırım. Engin teorik ve pratik bilgilerini daha geniş kitlelere açmasına gerçekten çok sevindim. Herkese Sevgiler…”
Ayşe Şirin

 

 

“Aslıhan Onaran, Türkiye'nin çok özel isimlerinden biri.. ilk anne çemberine katıldığım gün, kendisine hayran kaldığım doğrudur. İçinizi ısıtan ses tonu ve paylaştığı engin bilgiler ile bakış açınızı değiştirerek, sendromsuz bir anneliğin kapılarını açıyor. Bana kattığı tüm güzellikler için teşekkürü borç bilirim.” Selin Ünaldı.

 

 

“Doğru kişiye ulaşılabildiğinde, birkaç saatlik görüşmenin bile insanın hayatında neleri değiştirebildiği, neredeyse mucizeye dönüşebilmesi inanılmaz. Sevgili Aslıhan Onaran ile kurucusu olduğu API Türkiye sayesinde tanıştık, kendisi ile yaptığımız seansların ilk birkaç saati içerisinde dahi, 20 aydır beni yiyip bitiren konular ile ilgili o kadar büyük adımlar atabildik ki, bu sayede kendime ve bebeğime daha şefkatle bakabiliyorum.  Sevgimin ve bunun bebeğime verdiği desteğin daha farkındayım ve bunu doyasıya yaşabiliyorum.. Anda kalıp kaygılarımdan sıyrılmayı, şiddetsiz iletişimi öğreniyorum. 45 yaşında bebek sahibi olmuş, geride kalan bu 45 yılın kötü tecrübelerinin tüm bu kaygılarını beslediği benim gibi bir anne için ulaşabileceğimi düşünemediğim bir aşamayı sevgili Aslıhan Onaran sayesinde yaşıyorum, minnetimin kelimelerle ifadesi zor.”  Pelin A.

 

 

“Dr. Aslıhan Tokgöz Onaran, pozitif enerjisi, dinamizmi ve engin bilgisi ile dolu dolu bir gün geçirmemizi sağladı. Hem bilimsel verilere dayanan teorik bilgileri hem de pratik örnekleri dinleme şansımız oldu. Çocuklar için de çok keyifli bir ortam sundu. 18 aylık kızım (kendisini uykudan uyandirip getirmeme rağmen) hiç huysuzluk yapmadan 2 saat boyunca meraklı ve neşeli bir sekilde katıldı. Seminerin sonundaki çift dilli çocuk atolyesinde ve interaktif okumada, Aslıhan Hanım'ın etkileyici İngilizcesini bebekler mi daha dikkatli dinledi yoksa ben mi emin degilim 🙂 Kesin olan birşey var ki Aslıhan Hanım çocukların dikkatini nasıl çekeceğini ve onları hikayenin akışına nasil katacağını çok iyi biliyor.
    Böyle bir oluşumun ve böylesine idealist insanlarin İstanbul 'da var oldugunu bilmek bile insana umut veriyor!” 
Tuğçe Aras

 

Amerika'dan Türkiye'ye dönüş yapanlarda genel olarak gözlemlediğim surekli Türkiye'de yanlış giden şeylerden şikayet etmeleriydi, bardağın sürekli boş tarafi tüm sohbetlerin ana konusuydu. Aslıhan ile tanıştığımda aslında biraraya gelince güzel şeyler yapılabileceği ve orada kazandığımız deneyimleri, hayat tecrübesini kendi ülkemize nasıl yansıtabileceğimizi net bir şekilde gördüm. Kızımı kaptığım gibi soluğu, vermiş olduğu "Çocuklar Çift Dilli Nasıl Yetiştirilebilir" seminerinde aldım. O kadar çocuk biraraya gelmesine rağmen, çocuklar pür dikkat Aslıhan'ın okuduğu kitaba ve oyuna kendilerini verdiler ve hayran hayran dinlediler. Etrafta huzur, Aslıhan'ın sesinde güzel hikayeler vardi! Gidilesi, görülesi, tekrar gidilesi! Teşekkürler!” Gökçe Baykal

 

   “Ebeveynlik tarzımız, toplumsal dönüşümün bir adımı.  Kendi çocuğumuzu yetiştirirken bir sonraki neslin huzurlu, mutlu ve yapıcı nesiller olarak dönüşümü yolunda adımlar atıyoruz.  Ebeveynlik ve iletişim konusunda (çift dilli) destek gerektiğinde ise Aslıhan Onaran kadar yetkin, bilgili ve aynı zamanda duyarlı birini bulmak o kadar zor ki… Aslıhan’ın önerileri, ilham ve umut veren bir nefes gibi… Ne zaman bir ihtiyaç doğsa, güvenle Aslıhan’a  ulaşıyor ve kalpten tavsiye ediyorum.” Jodie Harburt

   “Aslıhan Hanım ile ve dolayısıyla Attachment Parenting ile bebeğim 8 aylık civarında iken tanıştım.  Doğal Ebeveynlik konusunda önceden kulaktan dolma birkaç bilgiye sahip olsam da Aslıhan Hanım’ın düzenlediği çemberlere katılmaya başladıktan sonra içime sinen şeyin tam olarak AP olduğunu anladım. Bebeğimi yardımsız büyütmeye çalıştığım o günlerde çemberler ikimizin de huzurla dolduğu deneyimlere dönüştü.  Sadece bebeğimle ilgili değil kendimle ilgili de cevaplar buldum. ‘Benim gibi’lerle tanıştım. Sonrasında da, şu ana kadar takıldığımız her engeli AP sayesinde aşmayı başardığımızı düşünüyorum.  Kendisine, Türkiye'de Attachment Parenting’in gelişmesine katkıları için şükranlarımı sunarım.”  Dr. Hasret Pişmişoğlu

 

“Oğlum 3 aylıkken Aslıhan Hanım'ın Doğal Ebeveynlik çemberlerinden birinde tanışmıştık. Sonra fark ettim ki o güne kadar içgüdüsel olarak benimsediğim, uyguladığım şeylerin ayrıca bir yeri varmış: 'Attachment Parenting'…arkası kolaylıkla geldi. Pozitif disiplin, bebek işaret dili, farkındalık, denge... Ebeveynliğimizin ilk aylarında Aslıhan Hanım ile yol almak, her panik anında sakinleştirici sesini duymak, hep yanımızda olduğunu bilmek özellikle o günler için inanılmaz değerli. Şimdi oğlum 16 aylık. Alt kattaki komşumuzun bebeğinin sesini duyunca bebek işaret diliyle anlatabiliyor. Geçen gün dışarıdayken   heyecanla 'tavşan' işareti yapıyor, ben de görmeye çalışıyordum nerede diye.  Bir vitrinde tavşan  resmi görmüş, heyecanlanmış. Mutluluktan gözlerim doldu. Onun heyecanını paylaşmaya, onu anlamaya, aynı şeyi fark edip ortak bir dille konuşmaya alan açmak gerçekten çok mutluluk verici. İyi ki o çemberde yolumuz kesişti sevgili Aslıhan Hanım'la. Hayatımız için ufuk açıcı oldu. Ailem adına tekrar teşekkür ederim. Sevgilerimle...” Bengü Kantekin Günal.