BILINGUAL BABIES

BILINGUAL BABIES “Erken Çift Dilli Eğitim” Programı

BEBEK İŞARET DİLİ & BEBEKLER-ÇOCUKLAR İÇİN DOĞAL İNGİLİZCE EDİNİMİ

Dr. Aslıhan Tokgöz Onaran (PhD)

İLK ADIM Programı, BEBEK İŞARET DİLİ ve Bebekler ile İletişim Eğitimi: Dr. Aslıhan Onaran tarafından sunulan İLK ADIM Programı’nda Bebek İşaret Dili ve Erken Sözsüz İletişim konusunda uygulamalı eğitim ve danışmanlık sunulmaktadır.  Bebek İşaret Dili, bebeklerin duygusal zeka (EQ) ve IQ gelişimini olumlu etkileyen bir iletişim yoludur.  Ek olarak, çift anadilli bebek yetiştirmede gereken bilişsel altyapıyı desteklemekte, ikinci dil edinimini güçlendirmektedir.  Ağlamadan da iletişim kurabilen bebekler daha huzurlu olmakta, gelişimleri desteklenmekte ve  aile içi iletişim için konuşma öncesi dönemde güçlü bir temel atılabilmektedir.  Bu eğitim, 0-18 ay aralığında bebeği olan ebeveynlere yöneliktir.  Eğitim, yüz yüze veya online sunulabilmektedir.  Bebek İşaret Dili konusunda detaylı bilgi için Dr. Onaran’ın bu konudaki videolarını inceleyebilirsiniz.  Bu videolar halen en kapsamlı Türkçe görsel kaynak olarak tüm sık sorulan soruları yanıtlamakta ve ücretsiz erişimle bu linklerden ulaşılabilmektedir: http://www.uzmantv.com/bebek-isaret-dili-bebege-nasil-ogretilir http://www.uzmantv.com/konu/bebek-isaret-dili

 

Bebek İşaret Dili hangi faydaları sağlar? Bebeklerin huzurlu yetişmesini/ağlamadan iletişim kurabilmelerini, duygusal zeka gelişimini, çift dilli yetişmesini, aileiçi iletişimi, ebeveyn-bebek bağlanmasını ve sonraki yıllarda görülebilen öfke nöbetlerine karşı şiddetsiz iletişim becerilerini destekleyen sayısız fayda sağlayabilir.

BEBEKLER İÇİN İNGİLİZCE PROGRAMI (16 ay ve üstü için)  Ebeveyn katılımlı İngilizce oyun grubu (English playgroup) veya bebekler-çocuklar için İngilizce özel oyun seansı olarak sunulmaktadır.  “Farkında Olmadan,” oyun sırasında İngilizce edinimini, duygusal zeka gelişimini, iletişim ve sosyal becerileri desteklemeyi amaclar.  İçeriği, yaratıcı hareket, dans, interaktif hikayeler, farkındalık, yoga, duyusal ve serbest oyun içermektedir.  Tamamen doğal oyun ve etkileşim esasına dayanır.  16 ay ve üstü bebeklere-çocuklara sunulmaktadır.  

Dr. Aslıhan Onaran ile Çift Dilli/İngilizce Oyun atölyesine çocuğu katılan ebeveynlere, pozitif iletişim ve 2. dil gelişimi desteği ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Bebekler için İngilizce konusunda detaylı bilgi için Dr. Onaran’ın videolarını inceleyebilirsiniz.  Erken İngilizce/2.dil edinimi alanında bu videolar halen en kapsamlı Türkçe görsel kaynak olarak tüm sık sorulan soruları kapsamakta ve bu linklerden ulaşılabilmektedir:

http://www.uzmantv.com/bebeklerde-yabanci-dil-egitimi-ne-zaman-baslamali  http://www.uzmantv.com/konu/bebekler-icin-yabanci-dil-egitimi

KURUMLAR için Çift Dilli Eğitim ve Danışmanlık: Erken Çift Dilli Eğitim alanında müfredat danışmanlığı, eğitmen eğitimleri ve kuruma özel Çift Dilli (İngilizce/Türkçe) ve bebek işaret dili atölyeleri sunulmaktadır. 

Görsel Kaynak #1 (Visual, Toddler with Globe), Parentingnow.org, görsel #5 (Visual, signing baby), Cuddlebugs.onslow.org

 

Dr. Onaran ile ÜCRETSİZ ÖNGÖRÜŞME 

BİREYSEL veya KURUMSAL Eğitim ve Danışmanlık talepleriniz için lütfen aşağıdaki linkte bulunan öngörüşme formunu doldurunuz.  Öngörüşme, telefon veya Online görüntülü görüşme yolu ile (Skype/Facetime) sunulmaktadır ve kontenjanla sınırlıdır:
https://goo.gl/forms/akEsXb271xseoOUw1